Detail programu

Kurz digitální fotografie


 
Fakulta/součást, která program vypisuje:
Rektorát
Druh programu CŽV:
Univerzita třetího věku (U3V)
Název skupiny programů, ve které je kurz realizován:
Odborné programy U3V
Vzdělávací cíle skupiny programů:
Kultivace osobnostních kompetencí seniorů.
Název programu/kurzu:
Kurz digitální fotografie
Zaměření programu/kurzu:
zájmově
Jazyk programu/kurzu
CZ
Anotace programu/kurzu
Poznejte s námi krásy moderní fotografie. Ať už k focení používáte moderní digitální fotoaparát nebo mobilní telefon, nebo snad stále váháte, jaký přístroj by pro Vás byl ten nejlepší, přijďte do našeho kurzu a vydejte se s námi do okouzlujícího světa moderní digitální fotografie. Během kurzu se naučíte Váš přístroj správně ovládat, dozvíte se všechny důležité informace týkající se správné expozice a nastavení Vašeho fotoaparátu a v průběhu kurzu a při společných procházkách si všechny získané vědomosti vyzkoušíte prakticky. V průběhu kurzu se rovněž zaměříme na zvládnutí základů správné kompozice snímků, abyste se naučili pořizovat krásné fotografie, které budou Vám a Vašim blízkým přinášet radost. Tento kurz je určen pro začátečníky a mírně pokročilé a je zaměřen teoreticky i prakticky. Účastníci kurzu se naučí správně používat základní funkce digitálního fotoaparátu, osvojí si základy expozice a kompozice snímku, jakož i využití perspektivy ve fotografii. Během kurzu si řekneme spoustu praktických informací týkajících se správného focení momentek, portrétů, krajiny, budov a na závěr se rovněž dozvíte, jak snímky třídit a uchovávat svůj fotoarchiv v efektivní podobě. Součástí kurzu budou i fotografické procházky po krásách Olomouce!
Vzdělávací cíle programu/kurzu
Účastníci si osvojí základy správné kompozice snímků, dozví se, na co klást při focení důraz a čeho se naopak vyvarovat, aby jim focení činilo radost a mohli se výsledky svého koníčku pokochat nejen oni, ale i jejich okolí.
Požadované předpoklady
Věk 60+ nebo invalidní důchod, střední nebo vysokoškolské vzdělání a splnění nezbytných formálních požadavků (řádné podání přihlášky na U3V).
Profil absolventa
Věk 60+ nebo invalidní důchod, střední nebo vysokoškolské vzdělání a splnění nezbytných formálních požadavků (řádné podání přihlášky na U3V).
Garant programu/kurzu
Janošík Jiří, Ing.
Zpět na seznam programů fakulty

Nastavení cookies a ochrany soukromí

Povolit vše Více informací