Detail programu

Internet bez obav: praktický průvodce


 
Fakulta/součást, která program vypisuje:
Rektorát
Druh programu CŽV:
Univerzita třetího věku (U3V)
Název skupiny programů, ve které je kurz realizován:
Krátké kurzy pro seniory
Vzdělávací cíle skupiny programů:
Kultivace osobnostních kompetencí seniorů.
Název programu/kurzu:
Internet bez obav: praktický průvodce
Zaměření programu/kurzu:
zájmově
Jazyk programu/kurzu
CZ
Anotace programu/kurzu
Kurz provede posluchače následujícími šesti tématy: 1. Zpravodajství na internetu, zprávy vs. komentáře, jak jsou zprávy tvořeny, zdroje zpráv, nedůvěryhodné zdroje zpráv, poznávání pochybných zpráv. 2. Podvody na internetu: e-mail spam, nigerijský princ, podvody přes složenky, volání, sms; vliv emocí a jak reagovat; reklamy na internetu. 3. Bezpečnost na internetu, hesla, typy zabezpečení (PC i tel), placení na internetu, recenze, srovnávací portály apod. 4. Jak využít internet v praktickém životě, tipy, vychytávky, novinky v oblasti AI; typy připojení k internetu, bezpečnost radiofrekvencí, zbytečné nabídky operátorů. 5. Mobilní telefon co vše umí: zálohování fotografií, mobilní tarify, nezbytnost účtu, tipy na aplikace, ukázka synchronizace; podle čeho vybrat nový telefon/počítač. 6. Wikipedie, jak funguje a jak a proč ji editovat.
Vzdělávací cíle programu/kurzu
Seznámení se s prostředím internetu, co nabízí a jak jej efektivně využít. Zpřístupnění vymožeností moderních technologií pro každodenní život. Ukázány jednotlivé praktické příklady toho, k čemu všemu je možné internet využívat.
Požadované předpoklady
Věk 60+ nebo invalidní důchod, střední nebo vysokoškolské vzdělání a splnění nezbytných formálních požadavků (řádné podání přihlášky na U3V).
Profil absolventa
Věk 60+ nebo invalidní důchod, střední nebo vysokoškolské vzdělání a splnění nezbytných formálních požadavků (řádné podání přihlášky na U3V).
Garant programu/kurzu
Tesaříková Čermáková Klára, Mgr. Bc.
Zpět na seznam programů fakulty

Nastavení cookies a ochrany soukromí

Povolit vše Více informací