Detail programu

Češi v cizině / Minulost a současnost


 
Fakulta/součást, která program vypisuje:
Rektorát
Druh programu CŽV:
Univerzita třetího věku (U3V)
Název skupiny programů, ve které je kurz realizován:
Krátké kurzy pro seniory
Vzdělávací cíle skupiny programů:
Kultivace osobnostních kompetencí seniorů.
Název programu/kurzu:
Češi v cizině / Minulost a současnost
Zaměření programu/kurzu:
zájmově
Jazyk programu/kurzu
CZ
Anotace programu/kurzu
Jednosemestrální kurz provede posluchače cestami Čechů v cizině v rozpětí od 16. po 21. století. S exulanty a vystěhovalci z českých zemí novověku a Československa 20. století projdeme jak evropské cíle emigrace, tak americký kontinent či Austrálii. Cyklus je vystavěn na dlouhodobé osobní znalosti českých komunit v cizině s důrazem na jazykově české, stále živoucí celky (Vídeň, Chorvatsko, Latinská Amerika aj.) a výrazné osobnosti českého a slovenského exodu. Součástí přednášek je informování o výsledcích minulého a současného badatelského zájmu o toto téma a jednodenní exkurze - dle dohody s účastníky
Vzdělávací cíle programu/kurzu
Vzdělávacím cílem je přiblížení života Čechů v cizině v rozpětí od 16. po 21. století. Posluchači poznají evropské, americké i australské cíle emigrace. Dalším vzdělávacím cílem je informovat o výsledcích minulého a současného badatelského zájmu o téma Čechů v cizině.
Požadované předpoklady
Věk 60+ nebo invalidní důchod, střední nebo vysokoškolské vzdělání a splnění nezbytných formálních požadavků (řádné podání přihlášky na U3V).
Profil absolventa
Věk 60+ nebo invalidní důchod, střední nebo vysokoškolské vzdělání a splnění nezbytných formálních požadavků (řádné podání přihlášky na U3V).
Garant programu/kurzu
Barteček Ivo, prof. PhDr. CSc.
Zpět na seznam programů fakulty

Nastavení cookies a ochrany soukromí

Povolit vše Více informací