Detail programu

Jaké rostliny můžeme využít pro naše zdraví


 
Fakulta/součást, která program vypisuje:
Rektorát
Druh programu CŽV:
Univerzita třetího věku (U3V)
Název skupiny programů, ve které je kurz realizován:
Odborné programy U3V
Vzdělávací cíle skupiny programů:
Kultivace osobnostních kompetencí seniorů.
Název programu/kurzu:
Jaké rostliny můžeme využít pro naše zdraví
Zaměření programu/kurzu:
zájmově
Jazyk programu/kurzu
CZ
Anotace programu/kurzu
Obsah kurzu pro první semestr: Koření nejen v kuchyni, ale i pro zdraví a krásu - podle abecedy probereme původ, morfologii, obsahové látky, zpracování, využití zevní, vnitřní a zajímavosti. Pochutiny - vysvětlíme si charakteristiku, členění, představíme si hlavní zástupce: kávovník, kakaovník, čajovník, křen, čekanka, hořčice. U každé pochutiny se budeme zabývat popisem rostlin, pěstováním, zpracováním, obsahovými látkami, účinky na organismus a zajímavostmi - např. rozdíly v působení čaje zeleného a černého, rozdíly v účincích u kávy fermentované a nefermentované, druhy a účinky čokolády na zdraví i krásu, druhy hořčic i octů. Obsah kurzu pro druhý semestr: Jak se léčit vhodnou stravou s používáním vhodných bylin - zpracováno 72 chorob: jejich hlavní příčiny, co nejíst, a co je naopak vhodné, jaké byliny mohou stav zlepšit, prevence... Rostlinná antibiotika - příklady rostlin, jejich zpracování a použití.
Vzdělávací cíle programu/kurzu
Seznámit účastníky s kořením, pochutinami a běžnými léčivými rostlinami (jejich charakteristikou, místem růstu, sbíranou částí) a hlavně jejich bezpečným používáním v prevenci i léčbě.
Požadované předpoklady
Věk 60+ nebo invalidní důchod, střední nebo vysokoškolské vzdělání a splnění nezbytných formálních požadavků (řádné podání přihlášky na U3V).
Profil absolventa
Věk 60+ nebo invalidní důchod, střední nebo vysokoškolské vzdělání a splnění nezbytných formálních požadavků (řádné podání přihlášky na U3V).
Garant programu/kurzu
Málková Jitka, doc. RNDr. CSc.
Zpět na seznam programů fakulty

Nastavení cookies a ochrany soukromí

Povolit vše Více informací