Detail programu

On-line služby pro seniory


 
Fakulta/součást, která program vypisuje:
Rectorat
Druh programu CŽV:
Univerzita třetího věku (U3V)
Název skupiny programů, ve které je kurz realizován:
Odborné programy U3V
Vzdělávací cíle skupiny programů:
Kultivace osobnostních kompetencí seniorů.
Název programu/kurzu:
On-line služby pro seniory
Zaměření programu/kurzu:
on the interest
Jazyk programu/kurzu
CZ
Anotace programu/kurzu
Prakticky zaměřený program, ve kterém se účastníci seznamují s on-line službami využitelnými v rámci života seniora. Účastníci se naučí využívat on-line cloudové služby od společnosti Google a Microsoft, získají základní znalosti a dovednosti v oblasti správy sociálních sítí, a také se naučí využívat užitečné funkce mapových a navigačních služeb. Důraz je kladen na jednoduchost, efektivitu, a hlavně praktickou použitelnost v běžném každodenním životě seniora.
Vzdělávací cíle programu/kurzu
Cílem studijního programu je poskytnout vzdělávání zaměřené na využití on-line služeb využitelných v rámci každodenního života seniora. Studium je určeno pro kohokoliv, kdo má zájem o danou problematiku a je schopen pracovat s moderními zařízeními (počítačem, smartphonem, tabletem) alespoň na základní uživatelské úrovni. Účastníci studijního programu získají znalosti a dovednosti potřebné pro práci s on-line službami na základní uživatelské úrovni. Kurz je určen účastníkům, kteří vlastní chytrý telefon a již zvládají základy práce na tomto zařízení. Cílovou skupinou jsou tedy pokročilejší uživatelé, ne úplní začátečníci.
Požadované předpoklady
Věk 60+ nebo invalidní důchod, střední nebo vysokoškolské vzdělání a splnění nezbytných formálních požadavků (řádné podání přihlášky na U3V).
Profil absolventa
Věk 60+ nebo invalidní důchod, střední nebo vysokoškolské vzdělání a splnění nezbytných formálních požadavků (řádné podání přihlášky na U3V).
Garant programu/kurzu
Dragon Tomáš, Mgr.
Zpět na seznam programů fakulty

Privacy settings

Allow all cookies More info