Detail programu

Čínská kuchyně a její variety


 
Fakulta/součást, která program vypisuje:
Rectorat
Druh programu CŽV:
Univerzita třetího věku (U3V)
Název skupiny programů, ve které je kurz realizován:
Odborné programy U3V
Vzdělávací cíle skupiny programů:
Kultivace osobnostních kompetencí seniorů.
Název programu/kurzu:
Čínská kuchyně a její variety
Zaměření programu/kurzu:
on the interest
Jazyk programu/kurzu
CZ
Anotace programu/kurzu
Čínská kuchyně je u nás již poměrně dobře známá díky několika vybraným pokrmům, avšak stále z velké části neprozkoumaná, především díky své rozmanitosti a geografické i kulturní vzdálenosti. Čína je velká země a mezi kuchařskými zvyklostmi v jednotlivých regionech panují velké rozdíly. Regionální kuchyně se od sebe odlišují používanými surovinami, přísadami i způsobem přípravy. Důležitá je také estetická úprava pokrmů. Příprava jídla je tedy i uměním. Během teoretické přednášky se nejdříve seznámíme s různými varietami čínské kuchyně (jak se od sebe liší a co je pro ně typické) a jejími nejpoužívanějšími potravinami a ingrediencemi. Na praktické přednášce si jedno z jídel s pomocí našich šikovných lektorů sami připravíte. Těšíme se na všechny, kteří chtějí získat nový pohled na čínskou kuchyni a objevovat nové recepty.
Vzdělávací cíle programu/kurzu
Orientace v základních surovinách čínské kuchyně Orientace v odlišnostech kuchyně hlavních regionů Osvojení si základních postupů při vaření čínské kuchyně
Požadované předpoklady
Věk 60+ nebo invalidní důchod, střední nebo vysokoškolské vzdělání a splnění nezbytných formálních požadavků (řádné podání přihlášky na U3V).
Profil absolventa
Věk 60+ nebo invalidní důchod, střední nebo vysokoškolské vzdělání a splnění nezbytných formálních požadavků (řádné podání přihlášky na U3V).
Garant programu/kurzu
Luňáčková Olga, Mgr.
Zpět na seznam programů fakulty

Privacy settings

Allow all cookies More info