Detail programu

Kurz digitální fotografie aneb jak se ze mne stal fotograf


 
Fakulta/součást, která program vypisuje:
Rectorat
Druh programu CŽV:
Univerzita třetího věku (U3V)
Název skupiny programů, ve které je kurz realizován:
Odborné programy U3V
Vzdělávací cíle skupiny programů:
Kultivace osobnostních kompetencí seniorů.
Název programu/kurzu:
Kurz digitální fotografie aneb jak se ze mne stal fotograf
Zaměření programu/kurzu:
on the interest
Jazyk programu/kurzu
CZ
Anotace programu/kurzu
Máte rádi focení, ale prozatím Vašim fotografiím stále něco chybí? Rádi byste své fotografie ukázali svým nejbližším a přátelům, ale sami se v jejich záplavě ztrácíte? Přidejte se k nám a ponořte se do úžasného světa moderní digitální fotografie. V průběhu kurzu se dozvíte mnoho užitečných informací o základech expozice snímku, naučíte se ovládat vlastní fotoaparát a poznáte jeho přednosti, které pak dokážete vtisknout do výsledné fotografie. Dozvíte se rovněž základy správné kompozice, osvojíte si základní informace o focení portrétů, krajiny, architektury a všechny tyto znalosti se naučíte uplatňovat i v praxi. Tento odborný program je určen pro začátečníky a mírně pokročilé a je zaměřen teoreticky i prakticky. V průběhu zimního semestru účastníci porozumí problematice správné expozice snímku a naučí se ovládat vlastní digitální fotoaparát. V průběhu letního semestru pak nabyté znalosti doplní o informace o správné kompozici snímku a vše nakonec uplatní při praktických cvičeních, např. při fotografické procházce malebnou Olomoucí.
Vzdělávací cíle programu/kurzu
Účastníci si osvojí základy správné kompozice snímků, dozví se, na co klást při focení důraz a čeho se naopak vyvarovat, aby jim focení činilo radost a mohli se výsledky svého koníčku pokochat nejen oni, ale i jejich okolí.
Požadované předpoklady
Věk 60+ nebo invalidní důchod, střední nebo vysokoškolské vzdělání a splnění nezbytných formálních požadavků (řádné podání přihlášky na U3V).
Profil absolventa
Věk 60+ nebo invalidní důchod, střední nebo vysokoškolské vzdělání a splnění nezbytných formálních požadavků (řádné podání přihlášky na U3V).
Garant programu/kurzu
Janošík Jiří, Ing.
Zpět na seznam programů fakulty

Privacy settings

Allow all cookies More info