Detail programu

Kapitoly z dějin výtvarného umění II


 
Fakulta/součást, která program vypisuje:
Rectorat
Druh programu CŽV:
Univerzita třetího věku (U3V)
Název skupiny programů, ve které je kurz realizován:
Odborné programy U3V
Vzdělávací cíle skupiny programů:
Kultivace osobnostních kompetencí seniorů.
Název programu/kurzu:
Kapitoly z dějin výtvarného umění II
Zaměření programu/kurzu:
on the interest
Jazyk programu/kurzu
CZ
Anotace programu/kurzu
V tomto programu se posluchači seznámí s vybranými tématy z dějin umění. Specializované přednášky pestrého zaměření poskytnou popularizační formou vhled do různých období a druhů umělecké činnosti minulosti. Program probíhá formou klasických přednášek nebo komentovaných prohlídek aktuálních výstav. Většina přednášejících působí na Katedře dějin umění Filozofické fakulty UP. Někteří přednášející pracují v paměťových institucích v Olomouci (zejm. Vlastivědné muzeum v Olomouci, Muzeum umění Olomouc, Národní památkový ústav). Tento program je součástí volně navazujícího tříletého cyklu (s označením I, II, III), lze jej ovšem absolvovat i samostatně, jednoročně, bez povinnosti návaznosti v příštích letech. Absolvování Dějin výtvarného umění v kostce předem je výhodou, nikoli podmínkou.
Vzdělávací cíle programu/kurzu
Hlavním cílem tohoto programu U3V je uspokojení vzdělávacích potřeb osob ve vyšším věku a kultivace jejich vědomostí v oblasti dějin výtvarného umění.
Požadované předpoklady
Věk 60+ nebo invalidní důchod, střední nebo vysokoškolské vzdělání a splnění nezbytných formálních požadavků (řádné podání přihlášky na U3V).
Profil absolventa
Věk 60+ nebo invalidní důchod, střední nebo vysokoškolské vzdělání a splnění nezbytných formálních požadavků (řádné podání přihlášky na U3V).
Garant programu/kurzu
Šrek Robert, Mgr.
Zpět na seznam programů fakulty

Privacy settings

Allow all cookies More info